Sympozjum Profilaktyka onkologiczna – szanse i nadzieje.

25#WorldCancerDay
Profilaktyka onkologiczna-szanse i nadzieje.

To hasło sympozjum, jakie 11.02.2025 r. o godzinie 16 rozpocznie się w Audytorium Maximum Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. https://www.facebook.com/UJDCzestochowa
Na wydarzenie zaprasza Państwa Częstochowska Izba Aptekarska i współorganizatorzy Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie https://www.facebook.com/profile.php?id=100090872171720

Sympozjum otworzy wykład Prorektora ds. Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego UJD w Częstochowie dr hab., dr n. hum. dr h.c. Sławomira Letkiewicza, profesora UJD.
Onkologia urologiczna-profilaktyka w okresie rewolucji technologicznej.

Następnie powitamy dr hab. n. med. Pawła Koczkodaja https://www.facebook.com/pavel.kockodai, EMBA prof. instytutu, Zakład Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy z wykładem:
Prewencja nowotworów złośliwych – aktualna sytuacja i perspektywy na przyszłość„.

Po krótkiej przerwie kawowej czeka uczestników wykład dr hab. n. med. Jarosława Woronia, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego kierownika Zakładu Farmakologii Klinicznej na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w Krakowie, Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na temat:
Problemy farmakoterapii osób leczonych onkologicznie.

Na zakończenie przygotowaliśmy wystąpienie lek. med. Przemysława Jasnowskiego https://www.facebook.com/chirurgiapiersijasnowskiDiagnostyka i leczenie chorób piersi w kompleksowej odsłonie„.


Bądźcie z nami! Zapraszamy do rejestracji!

W październiku 2025 r. Senat Rp podjął uchwałę ustanawiającą 2025 r. Rokiem Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki.
Promocja zdrowia i profilaktyka chorób jest też jednym z priorytetów zdrowotnych polskiego przewodnictwa w Radzie Europejskiej.
Wydarzenie objął patronatem dr Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego, ponownie wybrany na przewodniczącego Podkomisji Zdrowia Publicznego PE (SANT) w 2024 r., przewodniczący Komisji Zdrowia PE od 2025 r. W poprzedniej kadencji pracował m.in. również w Specjalnej Komisji PE ds. Walki z Rakiem (BECA), a także Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki https://www.facebook.com/amazonkiczestochowskie, Ogólnopolska Federacja Onkologiczna https://www.facebook.com/ogolnopolskafederacjaonkologiczna Dorota Korycińska https://www.facebook.com/dorota.korycinska, Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych https://www.facebook.com/KoalicjaPacjentowhttps://www.facebook.com/elzbieta.markowska.106 i NACZELNA IZBA APTEKARSKA Naczelna Izba Aptekarska

W organizacji wsparli nas: Grupa NEUCA https://www.facebook.com/GrupaNEUCA i Celltrion Inc. https://www.facebook.com/celltrionglobal
Według najnowszych danych liczba zachorowań na nowotwory w naszym kraju wzrosła do 185 000-prezes Polskiej Unii Onkologii dr Janusz Meder. Jednocześnie zwiększa się skuteczność leczenia schorzeń onkologicznych. Kluczowe więc staje się wczesne wykrycie i szybkie włączenie terapii. Szczególnie ważne są działania edukacyjne promujące zdrowy tryb życia i zapisy Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Podziel się swoją opinią

Aktualizacje newslettera

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera